Δειγματική διδασκαλία Μαθηματικών με χρήση διαδραστικού πίνακα (30-11-2023)

Την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2023 στο Πρότυπο Επαγγελματικό Λύκειο Τρικάλων, παραβρέθηκε ο Σύμβουλος Μαθηματικών και Παιδαγωγικής ευθύνης του σχολείου μας κ. Δημήτριος Θεοχάρης για να παρακολουθήσει από τον κ. Δημήτριο Τσατσαρώνη, κλάδου ΠΕ03 Μαθηματικών, μια ώρα διδασκαλίας με την χρήση του Διαδραστικού Πίνακα. Η διδασκαλία έγινε με τους μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Β8 – Εφαρμοσμένων Τεχνών και μελετήσανε την ενότητα του μαθήματος της Άλγεβρας Γενικής Παιδείας με θέμα την «Κατακόρυφη και οριζόντια μετατόπιση καμπύλης». Ο κ. Δημήτριος Τσατσαρώνης έχει οριστεί με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων Συντονιστής Ύλης των Μαθηματικών και Μέντορας, οπότε τη διδασκαλία την παρακολούθησαν επιπλέον οι καθηγητές του κλάδου ΠΕ03 Μαθηματικών του σχολείου μας και οι καθηγητές οι οποίοι έχουν ως Μέντορα το κ. Δημήτριο Τσατσαρώνη. Να ευχαριστήσουμε όλους τους συμμετέχοντες, μαθητές, καθηγητές και τον κ. Δημήτριο Θεοχάρη, για αυτή τη δημιουργική ώρα.