Η Ευρωπαϊκή μας Εμπειρία

Από το 2009 μέχρι σήμερα το σχολείο έχει υλοποιήσει πάνω από 20 Ευρωπαϊκά Προγράμματα (Comenius Partenrships, Comenius Ενδοϋπηρεσιακή Κατάρτιση, Leonardo da Vinci IVT, Leonardo da Vinci VETPRO, Leonardo da Vinci Strategic Partenrships, Erasmus+ KA1, Erasmus+ KA2) και έχει πραγματοποιήσει συνεργασίες με δεκάδες οργανισμούς από το εξωτερικό. Επίσης, από το 2021 το σχολείο είναι διαπιστευμένος οργανισμός Erasmus+.

Η ευρωπαϊκή μας εμπειρία με νούμερα:

Έχουν πραγματοποιηθεί 318 κινητικότητες σε 23 διαφορετικές Ευρωπαϊκές Χώρες.

Έχουν υλοποιηθεί 23 Ευρωπαϊκά Προγράμματα

Έχουν πραγματοποιηθεί επισκέψεις σε δεκάδες οργανισμούς και μας έχουν φιλοξενήσει 41 διαφορετικοί οργανισμοί υποδοχής.

Διαδραστικός χάρτης

Στον παρακάτω διαδραστικό χάρτη μπορείτε να δείτε αναλυτικά όλα τα παραπάνω. Πηγαίνοντας με το ποντίκι πάνω από κάθε κύκλο (προορισμό) μπορείτε να δείτε περισσότερες πληροφορίες για την κινητικότητα και κάνοντας κλικ μπορείτε να επισκεφθείτε την αντίστοιχη ιστοσελίδα που την περιγράφει αναλυτικά.

Δείτε αναλυτικά τα ευρωπαϊκά προγράμματα του σχολείου

Δείτε μερικά από τα μέρη που έχουμε επισκεφθεί live μέσα από web κάμερες

Η σελίδα είναι υπό κατασκευή